Dnia 03.09.2024r. odbyła się II Rocznica Działalności Centrum Zdrowia Psychicznego.
Podczas uroczystości gościliśmy m.in., Wicewojewodę Dawida Krystka, Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Roberta Sutarczyka, Starostę Powiatu Szczecineckiego Krzysztofa Lisa, Wicestarostę Powiatu Szczecineckiego Daniela Raka, Burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa, Prezes Szpitala w Szczecinku Ewę Mikłasz, Posłankę na Sejm RP Renatę Rak, Posłankę na Sejm RP Małgorzatę Golińską, Kierownik CZP Milenę Soppel-Żak, Funkcjonariusza Cezarego Śierzputowskiego z Zakładu Karnego w Czarnem.

Na wstępie przemawiała Prezes Szpitala w Szczecinku Ewa Mikłasz przedstawiając statystyki, które znacząco zmieniły się m.in. pod względem przyjęć pacjentów do Centrum Zdrowia Psychicznego.
W roku 2022 – ponad 1350 pacjentów
W roku 2023 – ponad 4750 pacjentów
Na przestrzeni roku, to prawie 3500 pacjentów więcej.
Dodała również, jak placówka cieszy się wśród społeczeństwa, które potrzebowało pomocy, ale nie mogło wcześniej znaleźć wsparcia.

Od Starosty Powiatu Szczecineckiego Krzysztofa Lisa padło wiele ciepłych słów, a między innymi jak ważne i istotne miejsce dla mieszkańców powiatu szczecineckiego oraz białogardzkiego pełni Centrum Zdrowia Psychicznego, w którym pacjenci są otoczeni kompleksową opieką otrzymując profesjonalną pomoc.

Posłanka Małgorzata Golińska powiedziała, że chorób psychicznych nie powinno się wstydzić ani ich ukrywać. Gdy widzimy sygnały, że osoba z naszego otoczenia bądź rodziny potrzebuje wsparcia oraz pomocy, porozmawiajmy i pokierujmy do placówki.

Od Posłanki Renaty Rak powędrowały podziękowania za trud odpowiedzialnej pracy oraz życzenia siły i satysfakcji z pracy dla wszystkich pracowników.

Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego Milena Soppel-Żak przedstawiła gościom jak prezentują się i czemu służą poszczególne pomieszczenia w budynku oraz przedstawiła dalsze plany rozwoju Centrum Zdrowia Psychicznego i cele na kolejne lata.

Na zakończenie spotkania wystąpili utalentowani uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku Antoniego Ostrowskiego i Kacpra Krauze.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w wydarzeniu.