Urządzenie ratujące życie, służy do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca. Może zakończyć zaburzenia rytmu serca takie jak migotanie komór lub częstoskurcz komorowy bez wyczuwalnego tętna. Defibrylatory są utrzymywane w gotowości do natychmiastowego użycia.

Defibrylatory w postaci automatycznych defibrylatorów zewnętrznych są coraz częściej dostępne w budynkach użyteczności publicznej takich jak dworce kolejowe, lotniska i inne miejsca, do użytku przez laików.

Poniżej publikujemy lokalizację defibrylatorów AED w Szczecinku. Warto dodać, że urządzenia te znajdują się dodatkowo w wielu firmach i instytucjach.

-Ul. Staszica, budynek stadionu lekkoatletycznego – w okolicy szkoła specjalna, szkoła średnia oraz osiedle mieszkalne.
-Ul. Pilska, budynek gminy Szczecinek – w okolicy liczne zakłady produkcyjne.
-Plac Wazów, budynek SP 1 im. Adama Mickiewicza – w okolice parafii pw. Św. Ducha, Prywatne LO, GIM i SP w Szczecinku, kompleks sportowy oraz osiedle mieszkalne.
- Ul. Warcisława IV, budynek Starostwa Powiatowego w Szczecinku – w okolicy przychodnie i gabinety lekarskie oraz osiedle mieszkalne.
-Ul. Armii Krajowej, budynek centrum organizacji pozarządowych – w okolicy SP 6 oraz osiedle mieszkalne.
-Ul. Wiejska, budynek MOPS – w okolicy parafia pw. Św. Krzysztofa oraz osiedle mieszkalne.
-Ul. Kopernika, budynek hali sportowej przy SP 6 – w okolicy Strefa Aktywnego Wypoczynku oraz osiedle mieszkalne.
-Plac Wolności, budynek Urzędu Miasta Szczecinek – w okolicy liczne zakłady usługowe, kawiarnie oraz banki.
-Ul. Bohaterów Warszawy, budynek Centrum Informacji Turystycznej – w okolicy banki, sklepy i galerie handlowe.
-Ul. Kościuszki, budynek SAPIK – w okolicy zakłady usługowe oraz osiedle mieszkalne.
-Ul. Jasna, budynek SP 4 – w okolicy hali sportowej, parku i restauracji.
-Ul. Wiatraczna, budynek SP 5 – w okolicy Zespół Szkół Technicznych, hala sportowa oraz osiedle mieszkalne.
-Ul. Krakowska, budynek SP 7 – w okolicy osiedle mieszkalne.
-Ul. Karlińska, auto patrolowe Straży Miejskiej w Szczecinku – Urządzenie będzie przewożone w aucie patrolującym ulice Miasta Szczecinek.